TRIDIAM s.r.o.
Autorizovaný predaj a servis Mitsubishi Motors


MITSUBISHI NA SLOVENSKU V HISTORICKEJ FORME - ROK 2016 V ZNAMENÍ NOVÝCH REKORDOV

"Minulý rok bol pre Mitsubishi jednoznačne najúspešnejším v celej histórii pôsobenia značky na slovenskom trhu, registrovaných bolo 1 330 vozidiel s logom troch diamantov," komentuje uplynulý rok Martin Saitz, generálny riaditeľ M Motors SK. Tento pozitívny výsledok zabezpečil značke Mitsubishi trhový podiel 1,39% a medziročný nárast predaja o 5,14%.

Hitparádu najžiadanejších modelov viedol v minulom roku už tradične bestseller Mitsubishi ASX. S rekordnými 765 predanými vozidlami a s nárastom +7,9% si tak upevnil pozíciu lídra v modelovom mixe značky. Obľúbenou stálicou medzi zákazníkmi zostal aj model Outlander s 377 registrovanými vozidlami a s medziročným nárastom +1,1%. Pre oba modely ASX aj Outlander bol minulý rok v znamení najvyššieho predaja vôbec, čo je najlepší výsledok od začiatku ich predaja na slovenskom trhu. Novým hitom s najväčším medziročným nárastom predaja o +42,3% sa vlani stal pick-up Mitsubishi L200 novej piatej generácie. S celkovo 74 predanými vozidlami v uplynulom roku zabodovala nová L200 najmä vo fleetových predajoch ako napr. pre spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS), Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť či Mestské lesy Košice.

"Som veľmi rád, že sa značke Mitsubishi na našom trhu darí. Predaje v posledných rokoch potvrdzujú, že u slovenských zákazníkov sa vozidlá s logom troch diamantov tešia čoraz väčšej obľube," komentuje Martin Saitz a dodáva: "Základom úspechu je popri ideálnej modelovej ponuke na mieru šitej súčasným trendom a aktuálnym potrebám zákazníkov aj ústretová cenová politika. To všetko podčiarknuté stabilnou dílerskou sieťou s optimálnym pokrytím celého územia Slovenska tak, aby sme boli zákazníkovi Mitsubishi čo najbližšie a ponúkli mu okrem spoľahlivých a technologicky vyspelých vozidiel aj komfort ľahko a rýchlo dostupných servisných služieb".

Rok 2017 bude pre Mitsubishi Motors výnimočný, najstaršia japonská automobilová spoločnosť v ňom totiž oslávi 100. výročie - v roku 1917 predstavila Model A, svoje prvé sériovo vyrábané vozidlo. Navyše je to presne osemdesiat rokov odkedy Mitsubishi v roku 1937 skonštruovalo vôbec prvé japonské vozidlo s pohonom všetkých kolies 4WD (model PX33) a stalo sa tak technologickým lídrom v oblasti výroby vozidiel s pohonom všetkých kolies.

Na slovenskom trhu odštartuje Mitsubishi ďalší rok uvedením hneď dvoch noviniek, najpredávanejších modelov ASX a Outlander v modernizovanom prevedení pre rok 2017. Rodinný crossover Mitsubishi ASX doznal výrazného faceliftu a SUV Mitsubishi Outlander poskytne množstvo vylepšení v oblasti bezpečnostných technológií a komfortu. Základom modelového radu Mitsubishi teda aj naďalej zostávajú čoraz obľúbenejšie vozidlá kategórie SUV, ktorých ponuka bude koncom tohto roka rozšírená o úplne nový model.