TRIDIAM s.r.o.
Autorizovaný predaj a servis Mitsubishi Motors


MITSUBISHI XM CONCEPT MALÉHO CROSSOVERU MPV DEBUTUJE NA GAIKINDO MEDZINÁRODNOM AUTOSALÓNE V INDONÉZII 2016

MITSUBISHI XM1 Concept malého crossoveru MPV od spoločnosti Mitsubishi Motors Corporation (MMC) sa vo svetovej premiére predstaví na GAIKINDO Medzinárodnom Autosalóne v Indonézii 20162. Koncepčné vozidlo v sebe spája húževnatosť vozidiel kategórie SUV s univerzálnosťou vozidiel typu MPV.

*1: Odvodený od crossoveru (X) a MPV (M).
*2: Pre viac informácií kliknite na http://indonesiaautoshow.com/gaikindo-indonesia-international-auto-show-2016/

Svetová Premiéra Koncepčného vozidla Malého Crossoveru MPV

MITSUBISHI XM Concept ťaží z rozšírenej karosérie a optimalizovaného usporiadania priestoru, vďaka ktorým sa vo veľkoryso navrhnutom interiéri pohodlne prepraví sedem cestujúcich. Predná časť vozidla je skonštruovaná v súlade s novým dizajnérskym jazykom Mitsubishi Motors v tvare Dynamického štítu ("Dynamic Shield"), ktorý je vizuálnym vyjadrením jeho funkcie ochrany pasažierov ako aj samotného vozidla. Tento unikátny crossover / MPV predstavuje spojenie funkčnosti vozidiel typu SUV s prvkami SUV stylingu ako sú hlboko zasadené predné a zadné blatníky, ktoré vyjadrujú stabilitu a veľkorysú svetlú výšku vozidla, a ktoré dodávajú elegantne tvarovanej karosérii s voľne plynúcou líniou športový charakter. Malý crossover MPV, odvodený z koncepčného vozidla MITSUBISHI XM Concept, sa bude vyrábať od októbra 2017 v úplne novom výrobnom závode v prefektúre Bekasi v Západnej Provincii Java, ktorý bude uvedený do prevádzky o niečo skôr v tom istom roku.

Produkčný model Mirage 2017

Popri koncepčnom vozidle MITSUBISHI XM Concept sa na stánku Mitsubishi Motors predstavia osobné automobily predávané na trhu v Indonézii vrátane vynoveného subkompaktu Mirage 2017 s rafinovanými športovým prvkami úpravy exteriéru (plánovaný začiatok predaja v Indonézii v auguste 2016) ako aj stredne veľké SUV Pajero Sport (na niektorých trhoch známe ako Montero Sport), ktoré získalo už štyri ocenenia vrátane ocenenia Car of the Year 2016*3.

*3: Ocenenia Celkové Auto roka 2016 (Overall Car of The Year 2016), Najlepšie SUV 2016 (Best SUV 2016), Najlepšie Stredne veľké SUV Diesel 2016 (Best Mid SUV Diesel 2016) a Najobľúbenejšie Auto Roka 2016 (Favorite Car 2016), sponzorované indonézskym Otomotifnet.com. Pre viac info kliknite na: http://otomotifnet.com/Mobil/Umum/Ini-Daftar-Pemenang-Mobil-Di-Otomotif-Award-2016

1. MITSUBISHI XM Concept: V skratke

1) Koncept

  • Crossover MPV navrhnutý tak, aby spĺňal požiadavky väčších či početnejších rodín, je charakteristický širšou karosériou a optimalizovaným usporiadaním priestoru, vďaka ktorým sa vo veľkoryso navrhnutom interiéri pohodlne prepraví až sedem cestujúcich. Spája v sebe styling a funkcionalitu vozidiel typu SUV, čo umožňuje bezpečnú a komfortnú prepravu pasažierov v príjemnom prostredí.

2) Dizajn Exteriéru

  • Dizajn zreteľne odzrkadľuje koncept SUV-MPV vozidla cez plynulé a športové línie karosérie spolu s vysokým výkonom v teréne.
  • Predná časť vozidla je skonštruovaná v súlade s novým dizajnérskym jazykom Mitsubishi Motors v tvare Dynamického štítu ("Dynamic Shield"). Ľavá a pravá hrana predného nárazníka je zapustená smerom do vnútra a objíma prednú čiernu masku, čo symbolizuje silu a výkon, a dôrazne podčiarkuje funkciu ochrany pasažierov ako aj samotného vozidla berúc pritom do úvahy bezpečnosť chodcov.
  • Pri pohľade z boku je koncepčné vozidlo charakteristické široko krojenými blatníkmi a nekonvenčnými líniami, ktoré mu dodávajú mocný a športový vzhľad typický pre vozidlá typu SUV. V kontraste k tomu je plynulá línia lemujúca kabínu, ktorá sa ťahá od prednej kapoty až po strechu, aby v zadnej časti vozidla jemne klesla smerom nadol, spolu s plávajúcimi D-stĺpikmi vyjadrujúcimi voľne plynúce línie vozidiel typu MPV.
  • Veľkorysá svetlá výška a ochranný kryt kompletnej spodnej časti karosérie umožňuje bezproblémovú jazdu s vozidlom na nespevnenom povrchu ako aj jazdu počas tropických búrok.

3) Dizajn Interiéru

  • Tri rady sedadiel sú optimálne umiestnené tak, aby poskytovali dostatok vnútorného priestoru v kabíne, ktorá v pohodlí pojme sedem cestujúcich, pričom umožňuje celý rad možností usporiadania sedadiel.
  • Vodorovná prístrojová doska zdôrazňuje šírku vozidla typu MPV. Spolu so širokou vyvýšenou stredovou konzolou, kontrastným čierno-bielym sfarbením interiéru so striebornými akcentami odzrkadľuje vycibrený vzhľad.

Vozidlá vystavené na stánku MMC na GAIKINDO Medzinárodnom Autosalóne v Indii 2016

 

ModelPočet vystavených vozidielPoznámky
Novinárske dniDni pre verejnosť
MITSUBISHI XM Concept 1 1 Svetová premiéra
Mirage 3 3 Modelový rok 2017. Na niektorých trhoch Space Star.
Pajero Sport 2 3 Na niektorých trhoch Montero Sport
Pajero Sport Limited Edition 1 1 Špeciálna limitovaná edícia.
Triton Lightning 1 1 Na niektorých trhoch Strada alebo L200
Špeciálna limitovaná edícia.
Outlander Sport   1 Na niektorých trhoch RVR alebo ASX.
Delica   1 Na niektorých trhoch Delica D:5 alebo Delica Space Wagon.
  8 11

Spoločnosť MMC vytvorila špeciálnu web stránku s nasledovnou URL adresou, ktorá bude obsahovať rôzne informácie o vystavených modeloch Mitsubishi Motors na Medzinárodnom Autosalóne v Indonézii 2016 v GAIKINDO: http://www.mitsubishi-motors.com/en/events/motorshow/2016/ims2016/

Tlačové správy a obrázky je možné stiahnuť z knižnice spoločnosti MMC (MMC Library) na nasledovnej URL adrese: https://library.mitsubishi-motors.com/giias2016_xm/